KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13229274
nr 1322 9274
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Etsning, "Flugor-ansikte", 1974. Signerad, numrerad 6/50, oramat löst blad. Motivet: ca 5,5x5 cm. Bladets mått: 37,5x28 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2020
kl 18:13:10
27/4 17:52:43
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander